Sistem

Hiper Bütünleşik (Hyper Converged) Mimari

Hiper bütünleşik altyapı, bilgi işlem, depolama ve ağ teknolojilerini tek bir sistemde barındıran birleşik bir sistemdir. Birden çok donanım katmanını etkin bir şekilde entegre etmek ve kullanmak için hiper birleşik sistemler, VMware, Hyper-V, KVM ve Citrix ve SAN yönetim denetleyicileri veya SAN denetleyicileri gibi hiper denetleyicileri kullanan sanallaştırma kombinasyonundan yararlanır.

 

Hiper bütünleşik mimariler genellikle tümleşik yapıların geliştirilmesi sonucu ortaya çıkmış mimarilerdir. Hiper bütünleşik mimariler, server, storage, network, donanım ve yazılımı birbirine entegre halinde ve uyumsuzlukların en aza indirgenmiş halinin, tek bir arayüz üzerinden yönetilmesini sağlamaktadır.

Hiper bütünleşik bir sistem, tam entegre bir donanım cihazı olabilir veya x86 sunucularına kurulabilen bağımsız bir yazılım olarak (Vmware Vsan, Promox vs.. ) da satın alınabilir. İşletme sahipleri, hiper bütünleşik teknolojinin tüm özelliklerini her iki çözüm türünden de faydalanabilirler.

 

Hiper Bütünleşik Mimarinin faydaları

Veri merkezi konsolidasyonu

Donanım sunucularını, depolama dizilerini ve ağ anahtarlarını, yönetimi kolay, yüksek düzeyde ölçeklenebilir ve uygun maliyetli tek bir çözümle değiştirin.

Esneklik

Yatayda ve dikeyde altyapınızı genişletme imkanları ile mevcut ihtiyaçlarınızı dahilinde ölçeklenerek ve gelişerek günümüzün dinamik dijital dünyasına ayak uydurun.

Basitlik

Sanal NAS, SAN ve S3 nesne depolama provizyonunu, depolama kullanımını basitleştirin ve depolama altyapısını etkin bir şekilde kontrol edin.

Maliyet etkinliği

Veri merkezi iyileştirmesi ve geleneksel donanım altyapısını edinmenin ve sürdürmenin maliyet etkilerini azaltın. Hiper yakınsanmış teknolojiyle daha iyi TCO ve yatırım getirisi elde edin.

Çeviklik

Hızla depolama sağlayın, iş yüklerini hızlandırın ve MySQL, NoSQL ve diğer ilişkisel veritabanları gibi görev açısından kritik uygulamaların performansını hızlandırın.

Veri Koruması

Kendi belirleyeceğiniz politikalar çerçevesinde, sunucu bazlı veri koruma politikaları oluşturarak, felaket anlarına hazılıklıklı olabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir