Network

Günümüzdeki Kablosuz Ağ İhtiyacı Wifi 6

Günümüzde tüm cihazlarda wireless ihtiyacı artık zorunlu hale gelmeye başladı ve bu ihtiyaçla birlikte bulunulan lokasyondaki wireless ağ adedi artmaya başladı. Eskiden modemlerde wireless opsiyonu yokken, şuan wireless özelliği bulunmayan modem neredeyse yok gibi. Bunun yanında akıllı telefonlar, wireless çalışan kameralar, kurumsal lokasyonlardaki wireless hareketli cihazlar ve sensörler wireless ağ ihtiyacı gerektiren cihazlar arasında yer alıyor.

Bunun yanı sıra artan cihaz sayısı ile birlikte gelişen multimedya teknolojileri ile aynı zamanda geniş bant ihtiyacı da gerekmekte. Geniş bant, düşük gecikme, fazla kanal sayısı ve daha az güç tüketimi sebebiyle artık wifi 6 standardı yaygınlaşmaya başladı.

Wifi 5 standardında çoklu iletişimde paketler sırayla istemcilere iletilerek sıraya sokuluyordu. Bu sıralayarak gönderme işlemi paketlerde kısmen gecikmeye sebebiyet veriyordu.

Ancak wifi 6 teknolojisinde, farklı paketler aynı anda istemcilere iletilerek gecikmeler azaltılarak bir transmisyon periyodunda tüm paketler iletilmeye başlandı.

Daha gelişmiş QAM teknolojisi, genişleyen kapsama alanı ve birçok teknik bilgiyi paylaşmaya devam edeceğiz.

Wifi 6 için hazır mısınız?

Detaylı bilgi için bizlere ulaşarak sorularınızı sorabilir, demo ve PoC ortamlarında yapıyı görebilirsiniz.

info@datnes.com

 

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir