Sistem

Recoverpoint for Virtual Machines

Recoverpoint for Virtual Machines

Recoverpoint for VM, Production(AKM) ortamınızdaki sanal sunucularınızın Disaster ortamına (FKM) ya da local replikasyonunu sağlar. Sanal sunucularınızı felaket anında kurtarmak için lokal ya da uzak replikasyon ile korunmasını sağlar.

Herhangi bir zamanda VM başına kurtarma için sürekli veri korumasıyla birlikte yerel ve uzaktan replikasyon sağlar. Her iki sanal disk türünü de destekler: VMDK’ler ve RDM’ler. Aşağıdaki mimari bileşenleri göstermektedir: bir VMware vCenter eklentisi, vSphere hipervizörüne gömülü bir RecoverPoint yazma ayırıcısı (Splitter) ve tümü bir VMware ESXi sunucu ortamında tamamen entegre olan RecoverPoint sanal cihazları.

Spliter, korumak ve replike etmke istediğiniz VM’leri barındıracak her ESX sunucular içine kurulur. Splitter, aynı ESX cluster içinde yerel replikasyonu veya Disaster site da bulunan RecoverPoint sanal araçlarıyla iletişim kurar. Splitter, Write IO’ları bir VM’nin VMDK/RDM’sine böler ve bir kopyasını prodution VMDK’sine ve Replike edilmek istenen RecoverPoint clusterına gönderir.  Recoverpoint for VM sunucuları, Replike edilecek VM’lerle aynı ESX sunucu veya cluster da bulunması gerekmez.

Recoverpoint FOR VM’in sağladığı avantajlar

RPO ve RTO’yu optimize etmek için herhangi bir Zamanda Nokta kurtarma için Sürekli Veri Korumasını etkinleştirir.

Birbirine bağlı sunucular için kurtarma tutarlılığı (Consistency) sağlar.

Senkron veya asenkron replikasyon politikaları sağlar.

Sıkıştırma (Compression) ve Tekilleştirme (Deduplication) kullanarak, WAN bant genişliği tüketimini azaltır ve mevcut bant genişliğini en iyi şekilde kullanır.

Birden fazla şubeye replikasyon sağlar. Bir merkezden 4 farklı Disaster ortamına replikasyon ya da 4 farklı merkezden 1 Disaster ortamına replikasyon çözümü sağlarken, bunları tek bir ekrandan yönetim kolaylığı sağlar.

Kullanıcı hatalarında, seçilecek kurtarma noktasını Disaster ortamından production ortamına çok kısa sürede geri yüklenmesini sağlar.

Bulut, DR stratejinizin daha önemli bir parçası haline geldiğinde,  Azure, AWS ve VMware Cloud on replikasyon sağlar.

 

 

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir